Firma

VW Castrol Cup

MU_VWCC_POZNAN_wyscig2_3694

MU_VWCC_130413_220100314__DSC9748

ach_8324_01

ach_8051_01

MU_VWCC_RB_Ring_wyscig2 (64)

Firma Volkswagen Racing Polska została założona w roku 2004 przez rodzinę Gładyszów – Janusza oraz synów Marcina i Adama jako firma – córka autoryzowanej stacji dealerskiej Volkswagena w Tarnowie w nowym obiekcie o powierzchni 600 m², przeznaczonym do działalności sportowej.

Celem Volkswagen Racing Polska jest promowanie marki i produktów Volkswagena poprzez sport samochodowy oraz umożliwienie młodym talentom rozwoju kariery sportowej.

Program ten prowadzony jest przy ścisłej współpracy z importerem VW w Polsce do 2011 r. firmą Kulczyk Tradex a od 2012 r. z Volkswagen Group Polska oraz siecią dealerską Volkswagena działającą w ramach Stowarzyszenia Dealerów w Polsce.

Doświadczenie jakie firma posiada w sporcie samochodowym, w wyścigach w kraju i zagranicą, w organizacji eventów sportowych oraz posiadane możliwości techniczne gwarantują odniesienie sukcesu i sprostanie wszystkim wyzwaniom i założonym celom.

Firma Volkswagen Racing Polska była między innymi organizatorem w latach 2005-2006 wyścigowego Pucharu Golfa V TDI – Volkswagen Golf Cup, który rozgrywany był na torach Polski, Niemiec i Czech (więcej).

Sukces Volkswagen Golf Cup stał się impulsem do organizacji edycji wyścigowego pucharu Volkswagen Endurance Cup w Holandii (więcej).

Volkswagen Racing Polska na przestrzeni ostatnich lat oprócz 30 Volkswagenów Golfów przystosowanych do serii Volkswagen Golf Cup i 51 VW Golfów skonstruowanych na potrzeby VW Endurance Cup zbudował prototypowe wyścigowe wersje:

  • VW Jetta z silnikiem TFSI o mocy 396 KM,
  • VW Golf VI TDI Power o mocy 240 KM,
  • VW Scirocco TSI o mocy 412 KM przystosowany do wyścigów długodystansowych.

Wszystkie te pojazdy przystosowane są do udziału w wyścigach długodystansowych.

W 2013 r. firma Volkswagen Racing Polska we współpracy z Volkswagen Group Polska i Volkswagen Motorsport rozpoczęła zaplanowany na co najmniej trzy lata cykl wyścigowy o nazwie Volkswagen Golf Cup.

Partnerzy: