Kolejny start w Dubaju

Ekipa Volkswagen Racing Polska rozpoczęła przygotowania do kolejnego startu w prestiżowym wyścigu 24H Dubai 2016. Drugi z rzędu start polskiego zespołu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zaplanowany jest na weekend  14 – 16 stycznia 2016 roku.

image3small

Prestiżowy 24-godzinny wyścig w Dubaju od zawsze cieszył się sporym zainteresowaniem międzynarodowych załóg, gdyż oprócz zaciętej rywalizacji stanowi on dobre przygotowanie przed rozpoczynającym się sezonem. Już w 2015 roku na technicznym torze kibice mogli podziwiać rekordową frekwencję w postaci 96 załóg – tym razem jednak na starcie wyścigu pojawi się aż 100 samochodów różnych klas!

Zmianom ulegnie także skład ekipy Volkswagen Racing Polska, która w tym roku wystartuje Seatem Leonem Supercopa w klasie A3. Samochód znany z europejskich pucharów poprowadzi zespół składający się z pięciu kierowców – trzech z nich ma już doświadczenie na torze w Dubaju. Do Adama Gładysza, Robertasa Kupcikasa i Marcina Jarosa, dołączą w kolejnej edycji Jerzy Dudek i Simon Larsson – znani ze startów w cyklu Volkswagen Golf Cup.

Polska załoga, której przydzielono numer startowy 21, ma za sobą intensywne treningi i przygotowania na wielu europejskich torach, a już w najbliższy czwartek samochód wraz z całym osprzętem zostanie przetransportowany do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

image1small

image2small

Partnerzy: