Tuż za pole position

Polska załoga RTG by Gładysz Racing obsługiwana przez Volkswagen Racing Polska ukończyła dzisiejszą sesję kwalifikacyjną na drugim miejscu, tracąc do najszybszej niemieckiej ekipy jedynie 0,097 sekundy.

img_1106

Kwalifikacje przed jutrzejszym 24-godzinnym maratonem na torze Dubai Autodrome rozpoczęły się dokładnie o godzinie 13:15 polskiego czasu. Podczas treningów i wolnych przejazdów cały zespół zgodnie ustalił, że o jak najlepsze pozycje startowe powalczą najbardziej doświadczeni z piątki zawodników: Adam Gładysz oraz Robertas Kupcikas.

Jako pierwszy za kierownicą 330-konnego SEAT-a Leon Supercopa zasiadł wielokrotny wyścigowy mistrz Polski – Adam Gładysz. Cała sesja zaplanowana była na dość krótkie 30 minut, dlatego Gładysz wyjechał z alei serwisowej tuż po zapaleniu się zielonych świateł. Po upływie 15 minut kapitan zespołu zjechał do alei serwisowej na dotankowanie samochodu i zamianę z Robertasem Kupcikasem.

Na tym etapie trwania rywalizacji polski zespół zajmował wysoką drugą pozycję w klasie A3T i tracił do niemieckiego zespołu jadącego BMW E46 M3 nieco ponad 0,2 sekundy.

Dotankowanie i zmiana kierowców przebiegła bardzo sprawnie i już po niecałej minucie Robertas Kupcikas był na torze rozgrzewając nowy komplet opon. Mistrz Volkswagen Golf Cup z 2014 roku pokonał dwa szybkie kółka, na których zdołał poprawić czas zespołu RTG by Gładysz Racing o 0,1 sekundy. To jednak nie wystarczyło by wskoczyć na wirtualne pole position, dlatego Kupcikas zdecydował się na jeszcze jeden zjazd do boksu tuż przed wywieszeniem flagi w biało-czarną szachownicę. 4 minuty przed końcem Guillame Roman z Peugeota ustanowił bardzo dobry, 0,4 sekundy wolniejszy czas od polskiego zespołu, dlatego Kupcikas zdecydował się na jeszcze jedno pomiarowe okrążenie, na którym uzyskał najlepszy czas 2:15.164

Jutrzejsze zadanie, które stoi przed reprezentantami klasy A3 z pewnością nie będzie należało do łatwych. W tegorocznej edycji wyścigu Hankook 24H Dubai weźmie udział rekordowa liczba załóg. Na starcie stanie bowiem 100 samochodów. W takich warunkach skupienie i koncentracja będą konieczne przez cały dystans rywalizacji. Jutrzejsze zmagania rozpocznie Robertas Kupcikas, którego zmieni Adam Gładysz. W dalszej kolejności SEAT-a Leon Supercopa poprowadzą: Marcin Jaros, Jerzy Dudek i Simon Larsson.

Rywalizację polskiego zespołu w Dubaju będzie można śledzić za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej http://www.24hseries.com/24h-dubai.

ADAM GŁADYSZ: - Właśnie ukończyły się dzisiejsze kwalifikacje do 24-godzinnego wyścigu w Dubaju. Zajęliśmy bardzo wysokie 2. miejsce z minimalną stratą do pierwszego zespołu, który jechał bardzo szybkim BMW E46 M3. W tej sesji nasz zespół reprezentowałem ja wspólnie z Robertasem. Udało się nam uzyskiwać bardzo podobne czasy z różnicą na poziomie 0,150 sekundy. Pod koniec dnia odbyły się dwie ostatnie godziny nocnego treningu, w którym więcej od nas jeździli Marcin Jaros, Jerzy Dudek i Simon Larsson. Ogólnie dzisiaj cały zespół spisał się świetnie. Jutrzejszy dzień zaczynamy od krótkiej rozgrzewki, a o godz. 11.00 polskiego czasu startujemy do 24-godzinnego wyścigu, który mam nadzieję, zakończy się dla nas sukcesem.

ROBERTAS KUPCIKAS: - To była dla nas dobra sesja, wykonaliśmy porządną robotę. Dzięki mechanikom Volkswagen Racing Polska nasz SEAT Leon Supercopa był idealny i ustanowiliśmy drugi czas w naszej klasie, z niewielką stratą do najszybszego. To jednak nie było najważniejsze, ponieważ wyścig jest bardzo długi. Głównym celem jest wygrać jutrzejszy wyścig i postaramy się zrobić wszystko co w naszej mocy, aby go zrealizować.

Partnerzy: